Targi Gardenia to bardzo prestiżowe i popularne wydarzenie w branży ogrodniczej. W tym roku odbyło się ono początkiem marca w Poznaniu. Pogoda choć nie sprzyjała- plucha, brrr…- to w halach można było wejść do innego świata: kolorowego, pachnącego, WIOSENNEGO!
Czy Twoim corocznym dylematem jest wybór drzewka świątecznego?? Sztuczne czy żywe? Świerk czy jodła? W donicy czy cięte? Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, postaram się krótko i zwięźle opisać każda z nich aby było Ci łatwiej w podjęciu decyzji. Już niedługo drzewka staną w naszych domach- nie mogę się doczekać!
Zimowy krajobraz otacza nas zewsząd. Gruba śnieżna kołderka pokrywa nasze ogrody, domy i drogi. W tej urokliwej ale i niebezpiecznej porze roku nie zapomnijmy o mieszkańcach drzew, krzewów i wszelkich zakamarków naszego otoczenia.
W ubiegły weekend 17-20 listopada odbyła się po raz kolejny, cykliczna impreza „Zaprojektowani”. „Stara Zajezdnia” na krakowskim Kazimierzu, jest świetnym tłem dla pięknych i efektowych dzieł jakie można było zobaczyć. Wystawcy to ludzie pełni pasji, radości i miłości do designu i sztuki. Raj dla projektanta wnętrz!
Rośliny wieloletnie w donicach, co zrobić z nimi na zimę?
W sezonie wiosenno-letnim wiele z nas, zainwestowało właśnie w rośliny wieloletnie (bukszpany cięte, świerki, jałowce, kosodrzewinę, wrzośce, hortensje, hosty itp…). Zazwyczaj takie zakupy wiążą się z znacznie większymi kosztami inwestycji, niż kwiaty sezonowe (pelargonie, bratki, begonie itp…). Przykładowo: mały formowany bukszpan to cena ok. 30-40 zł, stożek czy piramidki ok. 200-250zł, cisy cięte znacznie przewyższają powyższe ceny, niewielka kula to cena ok 100 zł. Podliczając inwestycję wychodzi nam budżet na ładnych kilka sezonów roślin jednorocznych. Skoro postawiliśmy na szlachetne, wieloletnie gatunku zadbajmy o nie przed mrozami.